©
Oriental Bay ★★★★7.990 Kč
nejlepší cena
Lokalita:
Marsa Alam, Egypt
Strava:
All inclusive
Délka:
8, 11, 15 dní
Odlet z:
Praha, Brno, Ostrava
VYBER TERMÍN
Prima Life Makadi ★★★★★10.900 Kč
Lokalita:
Hurghada, Egypt
Strava:
All inclusive
Délka:
8, 11, 15 dní
Odlet z:
Praha, Brno, Ostrava
VYBER TERMÍN

Egypt Marsa Alam

Úvod k destinaci Marsa Alam

Marsa Alam, letovisko v jihovýchodním koutě Egypta, tam, kde tzv. Arabská poušť končí a začíná Rudé moře. Marsa Alam do nedávna byla zapomenutá malá rybářská vesnička, která vděčí za svoji turistickou oblíbenost zejména mezinárodnímu letišti, které bylo v oblasti otevřeno v roce 2001. Od té doby vyrostly kolem pobřeží vkusné hotelové komplexy, ve kterých tráví svoji dovolenou u moře čím dál tím více Evropanů.

Buďte tam dřív, využijte levných zájezdů do Egypta!

Oblast Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam je nejjižněji položené egyptské letovisko a nachází se blízkosti obratníku Raka. I právě proto zde turistická sezóna nikdy nekončí a turisté si tu svoji dovolenou užívají celoročně. Oblast je klidnější než známější letoviska Hurghada nebo Sharm el-Sheikh. Hotely jsou od sebe více vzdáleny a tak je tu celkově více soukromí a prostoru.

Krásné pláže, čisté moře ideální pro potápěčská dobrodružství a hotelové resorty zasazené do palmových rájů. To je egyptský Marsa Alam.

Pláže a koupání v letovisku Marsa Alam

Dlouhé písečné pláže táhnoucí se od severu k jihu, orientované východním směrem. Co to znamená? Přeci romantické rána na pláži při východu slunce nad vyhřátým Rudým mořem. Alespoň jednou během Vaší dovolené si přivstaňte, stojí to za to. Pak šup, rychle se osvěžit v moři, zaplavat si v hotelovém bazénu a hurá na snídani.

Potápění v oblasti Dahab, autor: Moon Fish, flickr.com

Potápění v oblasti Marsa Alam, autor: Moon Fish, flickr.com

Místní pláže jsou jedny z nejhezčích v Egyptě. Čistá voda v moři vyzývá k objevování magického podmořského světa včetně pestrobarevných korálových útesů.

Holdujete-li potápění, pak nesmíte vynechat útes Samadai, který je absolutně nejznámější lokalitou pro potápění v celém dalekém okolí. Ten je také někdy nazýván Domem delfínů. Útes má tvar podkovy a poměrně velká skupina delfínů, která čítá přibližně 100 jedinců, ho považuje za svůj domov. Ti jsou na šnorchlující potápěče za ty léta už zvyklí. Šance, že se zde, ve volném moři s tímto přátelským savcem setkáte je poměrně vysoká. Ne vždycky Vás však potká štěstí, stravte tu proto co nejvíce času. Zážitek, na který se nezapomíná.

Velmi často zde vane vítr, a proto je Marsa Alam vyhledávaným letoviskem milovníky windsurfingu.

Aktuální počasí Marsa Alam

Pro informace o aktuálním počasí v Marsa Alam se podívejte na stránku, která je celá věnována místnímu podnebí.

Aktuální předpověď počasí Marsa Alam
Dnes Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek
It is forcast to be Částečně zataženo at 12:00 PM EET on December 03, 2016
Částečně zataženo
23°/ 17°
It is forcast to be Částečně zataženo at 12:00 PM EET on December 04, 2016
Částečně zataženo
24°/ 18°
It is forcast to be Částečně zataženo at 12:00 PM EET on December 05, 2016
Částečně zataženo
26°/ 17°
It is forcast to be Jasno at 12:00 PM EET on December 06, 2016
Jasno
24°/ 18°
It is forcast to be Částečně zataženo at 12:00 PM EET on December 07, 2016
Částečně zataženo
25°/ 18°
It is forcast to be Jasno at 12:00 PM EET on December 08, 2016
Jasno
24°/ 17°

Marsa Alam teplota moře

Co se týče teploty moře, ta během roku neklesá pod 22°C, během letních měsíců, tedy červnu, července, srpnu a září je moře teplé jako kafíčko, krásných 29°C

Dovolená v letovisku Marsa Alam

Dovolená v Marsa Alam bývá vyhledávána především pro měsíce březen, duben a květen. Poptávka v červnu, červenci či srpnu mírně klesá kvůli tropickým teplotám. Svou atraktivitu však Marsa Alam získá ihned po odeznění letních prázdnin a s příchodem září je sezona v plném proudu. Měsíce říjen a listopad jsou také ideální volbou.

Bezkonkurenční ceny All Inclusive zájezdů do Marsa Alam.

Mapa Marsa Alam, Egypt

Jak se sami můžete přesvědčit pohledem na mapu Egypta, Marsa Alam je opravdu velmi na jihu. Přímý let z Prahy trvá 4 hodiny.