Užijte si dovolenou v Egyptě. Šnorchlujte, opalujte se a ochutnejte jedno z nejlepších all–inclusive →

Počasí v Hurghadě

Letovisko Hurghada vybízí k celoroční návštěvě. Je jen na Vás, jak velkou dávku slunečního svitu požadujete. V létě počítejte s opravdu vysokými teplotami, v zimě Vám zase bude dělat společnost lehký vítr.

Počasí Hurghada, Egypt

Zobrazit graf počasí v Hurghadě >>

Počasí v Hurghadě  zde je typické díky poloze tohoto letoviska. Hurghada se nachází na břehu Rudého moře a z druhé strany pláží kontinent s vyhřátou pouští, který dopomáhá udržovat stále a teplé klima. Proto ať zvolíte jakékoliv roční období, dovolená v Hurghadě se vždy vyvede.

Počasí v letních měsících je poměrně stabilní, teploty nepadají pod 30°C a málokdy i teplota vody spadá pod 27°C. Co mnohé potěší je absence jakékoliv oblačnosti v období od dubna do října. Budete mít tedy čisté nebe bez jakéhokoliv mráčku po celou dobu Vaší dovolené. Chcete-li se vyhnout tropickým teplotám, vydejte se na dovolenou raději do Bulharska nebo Řecka.

Průměrné teploty

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 20°C 20°C 22°C 24°C 27°C 29°C 32°C 33°C 30°C 28°C 25°C 22°C
Teploty vody 22°C 21°C 22°C 23°C 25°C 26°C 27°C 28°C 27°C 27°C 25°C 14°C
Deštivé dny 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Denní svit 7 h 8 h 9 h 10 h 11 h 10 h 10 h 10 h 10 h 10 h 8 h 8 h

V květnu a červnu začínají startovat ty největší vedra, která pak automaticky vyvrcholí v červenci a srpnu, kdy průměrné teploty v Hurghadě dosahují 32°C. Ze začátkem září se začíná Slunce unavovat a z původních 12 hodin na obloze vydrží jen 10.

Počasí Hurghada v zimě

Pokud se vydáte na dovolenou do Hurghady mezi říjnem a březnem, počítejte s tím, že ne vždy budete mít čistou oblohu. Průměrné teploty v listopadu, prosince a lednu se pohybují okolo 18°C a maximální teplota dosahuje někdy i příjemných 24°C. Přes noc je však chladněji, proto si přibalte teplé triko na spaní.

S příchodem zimy přichází taktéž silnější vítr. Ten se drží až do února a postupem března znovu mizí. Nefouká však vždy a po celý den, oproti letním měsícům však nemusí být vždy do plavek.

Teplota vody Hurghada

Teplota moře v Hurghadě je celoročně nad 22°C což zaručuje dostatečné podmořské klima pro vodní živočichy a korály. Nebýt nájezdům turistů zdejší korály by byly zřejmě jedny z nejlepších na světě. I nyní si však zaslouží svůj obdiv a poklonu před barevným orchestrem. Výhodou je, že ani v zimě Vám ve vodě nebude chladno.

Aktuální počasí Hurghada

Aktuální předpověď počasí pro příští týden v Hurghadě zobrazíte kliknutím na odkaz:

Ukázat teploty v Hurghadě pro příštích 7/14 dní >>

Počasí v Hurghadě
4.29, hlasů: 7
Naposledy aktualizoval David dne .
Egypt čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →