Užijte si dovolenou v Egyptě. Šnorchlujte, opalujte se a ochutnejte jedno z nejlepších all–inclusive →

Počasí Marsa Alam

Na dovolenou do letoviska Marsa Alam míří každoročně čím dál více turistů. Není se čemu divit, počasí v této oblasti je prostě perfektní po celý rok!

PočasíTeplotyTeplota mořeAktuální počasí

Počasí

Počasí v Marsa Alam je svým způsobem velmi odlišné od ostatních destinací. Typickým znakem je totiž celoroční vítr vanoucí od moře. Ačkoliv v plné sezoně je tento vítr vítaným společníkem, kdy Vám pobyt na slunci nepřijde v 40°C vedrech tolik hrozný, mnohým může de facto v zimních měsících znepříjemnit dovolenou.

S větrem se totiž automaticky rozvíří i písek na plážích. Avšak nemusíte mít strach, toto se stává tak 1–krát do týdne. Vítr v Marsa Alam má ještě jeden následek, a to budování tzv. vlnolamů. Vítr totiž rozvíří moře na tolik, že vznikají větší vlny, které se díky vlnolamům u hotelových rezortů minimalizují.

Teploty

Stejně tak jako po celém Egyptě, i zde počítejte s jasnou oblohou, z které téměř za celý rok nenaprší ani kapka vody. Maximální teploty šplhající k 40°C zde můžete zažít pouze v červenci a srpnu. V květnu, červnu, září a říjnu počítejte s příjemným počasím a teploty okolo 34–36°C.

Budete-li chtít strávit zimu v Egyptě a poletíte do Marsa Alam, počítejte s průměrnými teplotami 22°C. Listopad, prosinec, leden a únor jsou typické především zvýšenou aktivitou a silou větru. Březen, duben a květen je téměř ideálním měsícem pro vycestování do tohoto letoviska.

Teplota moře

I zde díky teplému moři naleznete spoustu korálových útesů, které se v poklidu budete moci prohlížet jak v prosinci, tak i srpnu. Teplota moře v Egyptě se totiž pohybuje od 22°C do 29°C. Šnorchlování je tedy přáno po celý rok.

Aktuální počasí

Podívejte se na aktuální předpověď počasí na příštích 6 dní

Zobrazit předpověď a aktuální počasí pro Marsa Alam >>

Počasí Marsa Alam
3.56, hlasů: 9
Naposledy aktualizoval David dne .
Egypt čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Zajímá vás víc? Zeptejte se.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátorem.