S námi se neztratíš
Ušetři 30 %Časově omezené akční nabídky /Zjisti více
Pusť se do výběru dovolené

Doba letu do Egypta aneb jak dlouho trvá let do egyptských letovisek

Doba letuDélka letuOdlety

Zajímají–li vás informace o tom, jak dlouho trvá let z Prahy, Brna či Ostravy do Egypta, jste na správném místě. V článku se dozvíte nejen kolik hodin poletíte, ale i jakou přibližnou vzdálenost urazíte do konkrétních letovisek.

Doba letu

Doba letu do Egypta trvá přibližně 4 hodiny v závislosti na konkrétní destinaci. Časy se však liší jen v řádech minut, nikoliv hodin. Například let z Prady do Hurghady bude trvat při průměrné letové rychlosti 800 km/h 3 hodiny a 48 minut. Jednotlivé časy letů z Prahy.

Doba letu do Egypta Čas Vzdálenost
doba letu Taba 3:34 h 2 856 km
doba letu Sharm el Sheikh 3:44 h 2 991 km
doba letu Hurghada 3:48 h 3 040 km
doba letu Marsa Alam 4:03 h 3 236 km

Odlety z Ostravy či Brna jsou na tom podobně. Let nebude trvat více jak 5 hodin i při nepřízni počasí (pokud fouká protivítr, bude doba letu delší).

Některé lety bývají navíc spojovány dohromady, jako například odlet z Brna letí přes Ostravu nebo cesta do Sharm el–Sheikhu vede přes Tabu a podobně. Toto se děje zejména v mimo sezóně, kdy je poptávka po dovolené v Egyptě nižší.

Víte, kolik stojí nejlevnější zájezdy do Egypta? Podívejte se >>

Délka letu

Neméně zajímavou informací je i délka letu do Egypta. Piloti běžně používají letecké míle, ale my pro názornost využijeme vzdušnou vzdálenost udávanou v kilometrech:

 • Praha – Taba měří 2.856 km
 • Praha – Sharm el Sheikh měří 2.991 km
 • Praha – Hurghada měří 3.040 km
 • Praha – Marsa Alam měří 3.236 km

Jak vypadají ortodromy (nejkratší spojnice mezi dvěma místy na zemi) konkrétně na mapě zobrazuje následující obrázek.

Doba letu do Egypta
Doba letu do Egypta

Odlety

Do Egypta se létá samozřejmě nejen z Prahy, ale také Brna a Ostravy. Využíváte–li odletů ze zahraničí, můžete odlétat také z Vídně či Bratislavy (vše k dohledání ve výpisu zájezdů).

Doba letu do Egypta aneb jak dlouho trvá let do egyptských letovisek
4.4, hlasů: 14

Naposledy aktualizoval David dne .

Chceš letět k moři? Vyber si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Otázky a odpovědi

 • Dobrý den Davide, letíme poprvé do Egypta a to do Hurgady, letíme celá rodina cca 4 osoby,jak je to s jazyky názvu třeba u jídla, a jde se trochu domluvit i český nebo jen anglicky nebo ruský.letime na 15 dnů a máme allinclusive, bude nam na suvenýry popř.nejaky výlet stačit cca 500$ v hotovosti. Děkuji

  • Dobrý den Jaroslave, většina místních umí jen naprosté základy češtiny – takže nepočítejte s nějakou domluvou. Na druhou stranu ale není cokoliv nutné řešit, takže se nebojte. 500 $ vám určitě stačit bude.

 • Zdravím, neví někdo jaké jsou časy podávání jídel na hotelu Royal Brayka Beach – Marsa Alam a jak je to s vodou na pokoji ?

 • Dostaneme v letadle do Egypta, Marsa Alam nějaké občerstvení a nápoje?

 • Jaký tip letadla léta do Marsa alam

  • Ahoj Martine, typicky pokud poletíš s Travel Service, tak se letí nejběžnějším letounem na střední tratě, a to Boeing 737 verze 800. Nově používají model MAX.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *