S námi se neztratíš
Ušetři 30 %Časově omezené akční nabídky /Zjisti více
Pusť se do výběru dovolené

Dovolená v Egyptě bez alkoholu?

Vláda v Egyptě před pár týdny podala návrh na omezení prodeje alkoholu v zemi. Současná egyptská vláda tíhne k islámu a právě odsud, z islámských zásad pramení vznik tohoto návrhu, které rozděluje veřejnost. Čáast je pro, ostatní jsou proti. Důvodů proti vznesenému návrhu je hned několik. Prvně to jsou obavy z toho, že by místní turistický ruch mohl obdržet další ránu a dovolená v Egyptě by v celosvětovém žebříčku oblíbenosti opět propadla. Prodej alkoholu představuje i významný finanční zdroj pro zemi.

Úředníci obavy mírní. Vyhláška by se neměla týkat oblíbených turistických letovisek při pobřeží Rudého moře, které byly vystavěny předemším pro cizince, tedy ne-islámce. Pouze Luxor, turisticky velmi významná oblast by byla „postižena“. Nutno podotknout, že přávě alkohol je jednou z účiných obran proti střevním potížím, kterými často turisti v Egyptě trpí.

Na výsledek si budeme ještě muset pár týdnů počkat. Až pok se ukáže, jestli letošní dovolená bude s alkoholem nebo bez. Ale co, vždyť je tu vždycky možnost vyrazit třeba na dovolenou do Tuniska nebo k Černému moři do Bulharska.

Dovolená v Egyptě bez alkoholu?
Ohodnoťte

Naposledy aktualizoval David dne .

Chceš letět k moři? Vyber si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *