S námi se neztratíš
Ušetři 30 %Časově omezené akční nabídky /Zjisti více
Pusť se do výběru dovolené

Sharm El Sheikh

Úvod k destinaci Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh se jednoznačně řadí mezi ty neoblíbenější egyptská letoviska. Lidé se sem často za svou dovolenou u moře vracejí a místní hotelové komplexy jsou velmi solidně hodnoceny v recenzích, které návštěvníci zpětně uveřejňují.

Pozor: Turistická sezóna v Sharm El Sheikh je celoroční, můžete tak za teplem vyrazit i během našeho sychravého podzimu nebo zimy.

Letovisko Sharm El Sheikh je umístěno na jižním cípu Sinajského poloostrova a leží přímo u pobřeží celoročně sluníčkem vyhřátého Rudého moře. Pro detailní informace o jeho poloze mrkněte na konec této stránky, kde jsme pro Vaší lepší orientaci přidali mapu Egypta s vyznačením této destinace. Stálá populace letoviska dosahuje přibližně 35 000. Toto číslo však s nástupem dovolenkových měsíců výrazně stoupá.

Dovolená v egyptském Sharm El Sheikh? Máme ty nejlepší nabídky!

Oblast Sharm El Sheikh, Egypt

Sharm El Sheikh bylo ještě v 60. letech malou a nikterak výjimečnou rybářkou osadou. To ale dnes už neplatí a z městečka vyrostlo jedno z nejznámějších egyptských letovisek. Jak do výstavby, tak do následné ochrany místního životního prostředí byly investovány velké částky, které jsou vidět na každém kroku. Přísně jsou chráněny zdejší podmořské ekosystémy, které jsou velkým lákadlem potápěčů nejen z Evropy, ale z celého světa.

Jako Sharm El Sheikh cetovní kanceláře často označují celou přilehlou oblast, tedy další menší přilehlá letoviska, která dohromady tvoří takovou menší metropolitní oblast. Do té se řadí Naama Bay, také velmi turisticky populární místo, a další městečka jako Hay el Nour, Rowaysat, Montazah, Hadaba a Shark’s Bay

Zajímavost: současná oblíbenost oblasti je do jisté míry dána i tím, že zde končila světoznámá ralley Paříž – Dakar.

Pláže a koupání v letovisku Sharm El Sheikh

Všechny pláže v oblasti jsou písčité a většina z nich má jihovýchodní orientaci. Moře je naprosto průzračné. Pláže jsou omývány celoročně teplým Rudým mořem. Informace o teplotě moře zde. Až na výjimky jsou pláže lidově řečeno rozkouskovány a každá část je vyhrazena pro přilehlý hotel. Hostům tam hotel nabízí soukromou hotelovou pláž. Pokud jste ale vyznavači zcela soukromích pláží, tak si také přijdete na své. Pláže se táhnou po celém pobřeží a ne všude stojí hotely. Na druhou stranu mějte na paměti, že zde v Egyptě často a především během letních měsíců panují velká vedra a tak to není úplně ideální počasí na delší procházky.

Tip: výlet lodí s proskleným dnem a pozorování krás podmořského světa

Klasické vodní sporty jako je jízda na vodních lyžích, jízda na nafukovacích kruzích nebo banánu…i to vše samozřejmě letovisko nabízí. Na plážích je možné se vedle klasického polehávání, slunění a koupání v moři oddávat vodním sportům, jako je např. jízda na banánu nebo windsurfing, ke kterému jsou zde ideální povětrnostní podmínky. Mezi o něco náročnější sporty patří windsurfing nebo v oblasti velmi populární potápění a šnorchlování.

Aktuální počasí v letovisku Sharm El Sheiku

Počasí je kapitola sama pro sebe, a proto jsme této problematice věnovali celou stránku. Rozhodně se podívejte, ať nejste místním podnebím zaskočeni.

Dovolená v oblasti Sharm El Sheikh

Dovolená v Sharm El Sheikh? Máme ty nejlepší nabídky!

Mapa Sharm El Sheikh, Egypt

Mapa Egypta s vyznačením polohy letovisky Sharm El Sheikh na Sinajském poloostrově…

Sharm El Sheikh
3.9, hlasů: 21

Naposledy aktualizoval David dne .

Chceš letět k moři? Vyber si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Otázky a odpovědi

  • Zdravím chci s rodinou zrovna na Sharm El Sheik,je tam i turistické vyžití jako tržnice a tradiční věci spjaté s Egyptem? nebo jde vyloženě jen o x hotelů a žádné centrum a jen poušť? kde se dá projít,popřípadě koupit suvenýry za egyptské ceny a né přepálené ceny u letovisek a hotelů? děkuji za jakoukoliv odpověd

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *